Witamy Wszystkich

strona ta powstała z myślą
o tych, których pasją są quady, motocross i adrenalina.
Jeśli posiadasz sprzęt motocrossowy, mieszkasz w okolicach Trójmiasta i nie masz
z kim jeździć - odezwij się
(
e-mail).
Jeżeli nie masz sprzętu, a chcesz się zarazić motocrossem - też się odezwij

 

02.07.2006 Nowogard czyli Mistrzostwa Polski w Motocrossie
Piękna, słoneczna pogoda, temperatura oscylowała w okolicach 30 st., tłumy kibiców, perfekcyjnie przygotowana trasa z główną atrakcją toru czyli pionową ścianą podjazdu o wysokości ok. 12 m, która przysporzyła sporo problemów, co zostało udokumentowane w fotorelacji. Pech niektórych zaczął prześladować już podczas pierwszego treningu, Grzegorz Brzozowski połamał na jednym ze skoków tylną oś swojego quada.
Czas na pierwszy wyścig, na maszynie startowej 15 quadów. Ponowne problemy "Brzozy" (8) - wywrotka, która pozbawiła go I-miejsca. Potknięcie lidera Mistrzostw Polski wykorzystał Paweł Sobczyk (21), który na mecie pojawił się przed Tomkiem Przybylskim (3), który w tym sezonie pokazuje wielką klasę. Pechowcami tego biegu byli również Łukasz Grabarz (9) i Jacek Stelmaszyk (23), którzy freestyle zakończyli twardym lądowaniem. W Pucharze Polski bez większych sensacji - pierwszy Arnold Vogt (99), drugi Piotrek Majkowski (66), trzeci Adrian Pelc (71). Ja niestety straciłem w trakcie pierwszego biegu 3 pozycję mimo dobrego startu. Na skutek kraksy jednego z zawodników, który zblokował trasę, zdławiłem silnik i zanim ponownie go uruchomiłem, zdążyło mnie objechać czterech zawodników. Do końca udało mi się odrobić tylko trzy miejsca i przesunąć się z 7 pozycji na 4-tą.
Drugi bieg to wielka tragedia Tomka Przybylskiego, który na pierwszym winklu po starcie miał wywrotkę i złapał kontuzję, ale mimo to starał się pojechać jak najlepiej i walczył do samego końca. W tym biegu "Brzoza" pojechał na swoim poziomie i wygrał. W Pucharze na czołowych miejscach kolejność identyczna jak w I biegu.
Nowogard okazał się bardzo szczęśliwy dla zawodników z Gdańska, w Mistrzostwach Polski liderem jest Grzegorz Brzozowski, w Pucharze Polski przewodzi Piotrek Majkowski, a jako ciekawostkę podam, że w motocyklach w dwóch klasach 125cm3 i otwartej prowadzi bezapelacyjnie mój serdeczny kolega Maciek Zdunek, który tego dnia nie dał szans rywalom i wygrał wszystko co było do wygrania, serdecznie pozdrawiamy i życzymy powodzenia w Mistrzostwach Europy w Człuchowie w dniu 9 lipca 2006. Czyżby 3-miasto było zagłębiem Motocrossu, podobnie jak koszykówki ...
 

Archiwum...