Witamy Wszystkich

strona ta powstała z myślą
o tych, których pasją są quady, motocross i adrenalina.
Jeśli posiadasz sprzęt motocrossowy, mieszkasz w okolicach Trójmiasta i nie masz
z kim jeździć - odezwij się
(
e-mail).
Jeżeli nie masz sprzętu, a chcesz się zarazić motocrossem - też się odezwij

 

   13.05.2006 sobota, upał, kurz, deszcz, błoto - tego wszystkiego mogli doświadczyć uczestnicy na torze I Pikniku Motocrossowego w Starogardzie Gdańskim.
   Miało to być typowo kameralne spotkanie w gronie pasjonatów motocrossu, okazało się jednak, że zaskoczyli nas kibice, którzy tłumnie przybywali na tor już od godzin porannych.
   Tak naprawdę była to inauguracja toru w Starogardzie, na którym trenujemy w weekendy; toru, który w ostatnim tygodniu został całkowicie przebudowany, głównie pod kątem bezpieczeństwa. Cała trasa została poszerzona, hopki natomiast przygotowane do długich "lotów" z bezpiecznym lądowaniem.
   Na Piknik do Starogardu zjechało się ponad 20 sprzętów, a dokładniej 15 motocykli i 9 quadów - przyznajcie sami, nieźle jak na pierwszy raz...
   Zaczęliśmy od treningów zapoznawczych, w trakcie których wielu z nas pokazywało również swoje umiejętności "freestyle", co bardzo podobało się przybyłej na imprezę publiczności, np. gołe pośladki zawodnika nr startowym "64".
   Odbyły się również biegi punktowane dla motocykli i quadów. W najmłodszej klasie
motocykli wygrał Szymon Cegłowski ze Starogardu Gdańskiego, któremu widać bardzo pomogły treningi we Włoszech, bo nie miał sobie równych. Drugi w klasyfikacji znalazł się Patryk Repetowski, również ze Starogardu, który stoczył zacięty bój z najmłodszym w stawce, jadącym na motocyklu z najmniejszą pojemnością Kamilem Matyjasem.
   Brawo Kamil !!! Jak tak dalej będzie jeździł, mamy następcę Maćka Zdunka!
   Wśród dorosłych motocyklistów prym wiódł doświadczony z torów MX w Polsce Waldek Matyjas, ojciec Kamila, który pokazał wszystkim jak wygląda jazda na torze.
Również w tej kategorii o kolejne miejsca na podium walczyło do końca dwóch
zawodników, gdzie ostatecznie II miejsce zajął Sebastian Śliwa, jeden z prekursorów motocrossu w Starogardzie, na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Oelrich ze Skarszew, który w najbliższym czasie zadebiutuje w Pucharze Polski w Motocrossie. Życzymy udanego startu!
   Ścigały się również quady, gdzie swoje umiejętności i doświadczenie ze startów w
Pucharze Polski zaprezentował Piotrek Majkowski z Gdańska, który w obu biegach
przyjechał na metę z dość dużą przewagą. Kolejne miejsca na podium zajęli Krystian
Suchomski ze Skarszew i Jarek Duray ze Starogardu.
   Największy nacisk w trakcie całej imprezy położyliśmy na bezpieczeństwo, niestety niektórzy zapomnieli co to jazda "fair play" z zachowaniem zdrowego rozsądku! Zachowanie co niektórych na torze pozostawia wiele do życzenia, ale jak pokazuje życie zawsze znajdzie się w stadzie jakaś czarna owca ...
   Podsumowując cały Piknik, z pominięciem jednego niesportowego incydentu, możemy stwierdzić, że inauguracja przebudowanego toru była udana. Super słoneczna pogoda, miła atmosfera, kibice, piknikowa biesiada, puchary, nagrody i szampan jak na wyścigach F1, dla nieletnich wiadomo bezalkoholowy.
Fotorelacja...

<dodaj opinię>

Wyniki:
Motocykle młodzik:
1. Szymon Cegłowski
2. Patryk Repetowski
3. Kamil Matyjas
4. Dennis Troka
5. Jacek Sadowski

Motocykle open:
1. Waldemar Matyjas
2. Sebastian Śliwa
3. Łukasz Oelrich
4. Łukasz Jaworski
5. Grzegorz Cegłowski
6. Ireneusz Linde
7. Robert Probe
8. Krzysztof Cholewa
9. Artur Czapla
10. Dawid Krüger
11. Patryk Pawelec
12. Korneliusz Sobiecki

Quady:
1. Piotr Majkowski
2. Krystian Suchomski
3. Jarosław Duray
4. Artur Gajli
5. Sebastian Bielawa
6. Karol Gdaniec
7. Grzegorz Parulski

Archiwum...